Tento článek, převzatý ze SFŽP, ukazuje příklady realizací pomocí programu Nová zelená úsporám.

Úspěšný projekt žádosti o dotaci připravíme také Vám. Kontaktujte nás pro bezplatnou konzultaci nebo předběžné posouzení objektu za zlomek ceny celého projektu.

 

Už tisícům majitelů domů pomohl program Nová zelená úsporám spolufinancovat zateplení jejich domovů. Jak takový úspěšný projekt může vypadat a jak velkou dotaci může získat, vám ukážeme na konkrétních příkladech domů.

Povedené projekty, u kterých se podařilo rekonstrukcí nebo výstavbou výrazně snížit energetickou náročnost a jejich majitelé tak získali komfortní bydlení s nízkými náklady na vytápění, se uskutečnily i díky dotaci z programu Nová zelená úsporám: 

Novostavba rodinného domu Zateplení rodinného domu Rekonstrukce rodinného domu – Pardubicko Rekonstrukce rodinného domu – Plzeňsko Rekonstrukce rodinného domu – Jižní Čechy

Novostavba rodinného domu - Středočeský kraj

Zateplení rodinného domu - Liberecký kraj

Rekonstrukce rodinného domu - Pardubický kraj

Rekonstrukce rodinného domu - Plzeňský kraj

Rekonstrukce rodinného domu - Jihočeský kraj

Dotační program dlouhodobě umožňuje českým domácnostem zajistit úspory energií a zavádět obnovitelné zdroje energie. Vlastníci domů mohou o dotace žádat průběžně až do roku 2021, a to i postupně, podle jejich finančních možností. Mohou tak i v několika etapách získat stovky tisíc korun a navíc si do budoucna zajistit nižší náklady na provoz domu.

Dotace mohou majitelé domů čerpat například na zateplení fasády a vnitřních konstrukcí, výměnu oken a dveří, výměnu elektrického kotle za tepelné čerpadlo, na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů nebo nuceného větrání s rekuperací. Program Nová zelená úsporám se ale netýká jen stávajících domů, ale také nové výstavby. Nový rodinný dům v pasivním standardu vyjde s dotací až o 450 000 Kč levněji.