Realizované projekty

Článek převzat z webu Programu. Na našich stránkách naleznete reference našich projektů. Můžeme se pyšnit jedněmi z nejvyšších dotací pro jednotlivé RD. Pokud máte v plánu rekonstrukci domu, obraťte se na nás a se vším Vám pomůžeme. Pro bezplatnou konzultaci využijte tel.: 724 802 823, sigreen@sigreen.cz nebo online formulář v zápatí našich stránek.

 
 

Představujeme zajímavá řešení výstavby, modernizace a rekonstrukce rodinných domů, které byly realizované s podporou z programu Nová zelená úsporám (NZÚ).

 

Zateplení domu a výměna neekologického kotle za efektivní ekologicky šetrné zdroje

Jihočeský kraj

V dvoupodlažním rodinném domku byl instalován zplyňovací kotel na dřevo s akumulační nádrží a tři solární panely na ohřev teplé vody a přitápění. Střecha byla zateplena nadkrokevní izolací, obvodové zdi izolačním systémem. Renovace zahrnovala také výměnu oken a vstupních dveří. Měrná roční potřeba tepla na vytápění domu po dokončení projektu klesla o 73 procent.

Dotace z programu NZÚ: 352 976 Kč

Jihočeský kraj.jpg

Rekonstrukce bývalého mlýnu spojená se zateplením a výměnou neekologického zdroje tepla

Plzeňský kraj

Budova postavená na počátku minulého století prošla kompletní rekonstrukcí. Někdejší mlýn, který nyní slouží jako rodinný domek, osadil majitel tepelným čerpadlem země–voda a obvodové zdivo zateplil použitím cihelných bloků vyplněných polystyrenem. Zateplil také střechu, podlahy, vyměnil okna i dveře, u dveří použil izolační trojskla a izoloval šikmé střechy vikýřů. Po ukončení projektu klesla měrná roční potřeba tepla na vytápění domu o 88,4 procenta.

Dotace z programu NZÚ: 529 326 Kč

Plzeňský kraj.jpg

Komplexní renovace a zateplení domu s velkou úsporou tepla

Jihočeský kraj

Třípodlažní podsklepený dvojdomek z třicátých let minulého století prošel kompletní rekonstrukcí i zateplením. Byly vyměněny dveře a okna, zatepleny obvodové zdi i podlaha nad sklepem a strop pod půdou. Jako izolační materiál použil majitel polystyren, minerální vlnu a foukanou celulózu. Měrná roční potřeba tepla na vytápění domu po ukončení projektu klesla o 79,5 procenta.

Dotace z programu NZÚ: 292 920 Kč

Jihočeský kraj II.jpg